Gra

Arrakis, planeta piasku i przyprawy na dalekim końcu Imperium, jest pełna intryg i wojen. Na Diunie zostaniecie wrzuceni w sam środek konfliktu między dwoma Wysokimi Rodami związanymi z tą niesławną planetą.Złowrogi ród Harkonnenów spiskuje dla władzy i zysku, podczas gdy sojusznicy rodu Atrydów szykują rebelię wraz z od dawna uciskanymi przez Harkonnenów tubylcami.

Diuna: Sekrety Rodu to kooperacyjna gra narracyjna, w której dołączycie do rebelii przeciwko Harkonnenom! Przeżyjecie inspirowaną hitem kinowym przygodę, wypełniając misje, w których dysponować będziecie ograniczonym czasem i zasobami. Będziecie musieli podejmować trudne, wymagające poświęceń decyzje, a spotkania, których doświadczycie, wpłyną na bieg historii. Jak odkryją się przed wami tajemnice Arrakis?

  • Prolog wprowadzający w grę
  • 3 Rozdziały pełne unikatowych spotkań
  • Oryginalne, immersyjne doświadczenie
  • Udział w tajnych misjach rebelii
board

Postacie

arrow arrow
Javed Dhar
characters-img characters-img

Mieszkaniec pomniejszej osady w okolicach Arrakis, zbierał informacje o ruchach Harkonnenów w Tel Gezer. Jego przyjaciel został zabity podczas infiltracji Harkonneńskiego garnizonu przez błędnie zaplanowaną przez Javeda akcję. Nie udało mu się odzyskać ciała przyjaciela, przez co został zhańbiony zmarnotrawieniem wody. Javed poprzysiągł naprawić swoje błędy i ponownie udowodnić swoją wartość w strukturach partyzantki fremeńskiej.

Gora Mallick
characters-img characters-img

Lokalna handlarka czarnorynkowa zajmująca się głównie przemytem przyprawy. Odmówiła wręczenia kolejnej łapówki skorumpowanemu urzędnikowi, który doniósł na nią Harkonnenom. Została aresztowana, a cały jej majątek przejęto. Wyciągnięta z aresztu razem z Aryą Khoras przez ludzi Zarzur.

Arya Khoras
characters-img characters-img

Kształcona na Kaladanie, jedna z informatorek niższego rzędu w strukturach szpiegów Thufira Hawata. Zbierała informacje w okolicach Tel Gezer. W trakcie masakry próbowała wcielić się w lokalnego kupca, ale została odkryta przez Harkonnenów podczas próby przeprowadzenia nielegalnej transakcji. Trafiła do aresztu, skąd wkrótce wyciągnęli ją ludzie Zarzur.

Daniel Arias
characters-img characters-img

Arias został wysłany na Arrakis krótko po zakończeniu szkolenia na Kaladanie, a po przylocie wciągnięty w przegraną bitwę z rodem Harkonnenów. Został pokonany, uwięziony, wysłany do obozu jenieckiego i zmuszony do pracy przy naprawie zdewastowanych przez konflikt budynków. Wydostany przez partyzantkę fremeńską w trakcie akcji sabotażowej w Tel Gezer.

Aktualności

arrow arrow
image 23. 07. 2021
Dzień #10-Diuna: Sekrety Rodu - Bonus #5

Ujawniamy ostatni unikatowy bonus dostępny jedynie w kampanii przedsprzedażowej! Dodaj stylu swoim rozgrywkom w Diunę: Sekrety Rodu z dostępnym jedynie w przedsprzedaży woreczkiem z nadrukowanym herbem rodu Atrydów i z zestawem drewnianych, pokrytych sitodrukiem żetonów Konsekwencji.Podczas gry gracze dobierają żetony Konsekwencji, aby sprawdzić, czy ich akcje zwróciły uwagę Harkonnenów. Ten niezwykle tematyczny woreczek pomieści żetony, pomoże w uporządkowaniu obszaru gry, a dzięki wspaniałemu herbowi rodu Atrydów zwiększy również immersję.

Więcej...
image 22. 07. 2021
Dzień 9# - Pytania i odpowiedzi

Diuna: Sekrety Rodu to fabularna gra kooperacyjna, przenosząca graczy do świata Diuny. Nasza kampania przedsprzedażowa dobiega końca, a my otrzymaliśmy od was wiele cennych pytań. Dzisiaj chcielibyśmy odpowiedzieć na te najczęstsze. 

Więcej...
image 21. 07. 2021
Dzień #8-Diuna: Sekrety Rodu - Bonus #4

Kampania przedsprzedażowa Diuny: Sekretów Rodu przedstawia kolejną niespodziankę! Udekoruj pokój epicką mapą Arrakis. Ta dostępna jedynie w przedsprzedaży, wydrukowana na wysokiej jakości papierze, duża mapa o wymiarach 56 x 42 cm pomoże wam w zwizualizowaniu świata gry i będzie świetnym tematem rozmów po zakończeniu kampanii.

Więcej...
image 20. 07. 2021
Dzień #7 - Struktura gry i rozwój postaci

Diuna; Sekrety Rodu to oparta na kampanii gra fabularna, której akcja toczy się na Arrakis. Gracze wcielają się w rebeliantów w ruchu oporu przeciwko rodowi Harkonnenów. Gra składa się z Prologu i trzech głównych Rozdziałów. Wszystkie są połączone, składając się na jeden wątek, rozgrywany na przestrzeni kilku tygodni w Tel Gezer. Oprócz wciągającej fabuły, kampanijny aspekt gry wpływa również na jej mechanizmy, takie jak Punkty Doświadczenia i Raport Końcowy. Dzisiaj to właśnie im przyjrzymy się bliżej.

Więcej...
image 19. 07. 2021
Dzień #6-Diuna: Sekrety Rodu - Bonus #3

Zamów Diunę: Sekrety Rodu w przedsprzedaży już dziś, aby otrzymać kolejny unikatowy bonus, który przeniesie cię prosto do Tel Gezer. Dostępna jedynie w przedsprzedaży kolekcja 5 dużych (17.6 x 25 cm) pocztówek przedstawiających główne lokacje Tel Gezer, które odwiedzisz podczas gry w Diunę: Sekrety Rodu będzie świetnym dodatkiem do twojej rozgrywki. Te wspaniale wykonane ilustracje zwiększą immersję podczas gry, a po kampanii staną się wyjątkowymi pamiątkami,które możesz oprawić i udekorować nimi pokój.

Więcej...
image 16. 07. 2021
Dzień #5 - Integracja ze stroną i kinematografia

Diuna: Sekrety Rodu to gra przygodowa, oferująca pełną immersję i niepowtarzalne interaktywne przeżycie. W czasie rozgrywki gracze dobierają karty Spotkań, aby posuwać fabułę naprzód, spotykać niezależne postacie i odwiedzać lokacje w mieście Tel Gezer. Oprócz kart, map i żetonów gra posiada również dedykowaną stronę internetową. Dzisiaj chcielibyśmy opowiedzieć o jej roli.

Więcej...
image 15. 07. 2021
Dzień #4-Diuna: Sekrety Rodu - Bonus #2

Ujawniamy kolejny bonus dostępny wyłącznie w kampanii przedsprzedażowej! Dodaj do gry tajne informacje i dowiedz się więcej o Tel Gezer z trzema dostępnymi jedynie w przedsprzedaży kopertami, zawierającymi tajne wiadomości dla każdej z postaci. Przed każdą z trzech głównych misji gracze otwierają kopertę i w tajemnicy czytają zawierające pomocne szczegóły wiadomości przeznaczone dla ich postaci. Gracze mogą podzielić się tymi informacjami z resztą lub zachować je dla siebie. Te trzy koperty wniosą do waszej rozgrywki w Diunę: Sekrety Rodu jeszcze więcej klimatu i przygody.

Więcej...
image 14. 07. 2021
Dzień #3 - Droga buntownika

Diuna: Sekrety Rodu to gra przygodowa, której akcja toczy się na pustyni Arrakis. Wrzuca graczy w sam środek konfliktu między dwoma wielkimi rodami i pozwala odegrać im niewielką rolę w historii Diuny. Diuna: Sekrety Rodu jest inspirowana wielokrotnie nagradzanym tytułem Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, ale w przeciwieństwie do swojego poprzednika jest grą przygodową. Gracze nie wcielają się w śledczych, detektywów czy gliniarzy - stają się buntownikami, częścią ruchu oporu walczącym z Rodem Harkonnenów.

Więcej...
image 13. 07. 2021
Dzień #2 - Diuna: Sekrety Rodu - Bonus #01

Dzisiaj ujawniamy pierwszy unikatowy bonus dla kampanii przedsprzedażowej Diuny: Sekretów Rodu! Chcecie wiedzieć, jak wasze postacie znalazły się w Tel Gezer? Poznajcie ich przeszłość dzięki czterem dostępnym jedynie w przedsprzedaży broszurom, dedykowanym każdej z postaci. Te krótkie historie stanowią prequel do kampanii Diuny: Sekretów Rodu i sprawią, że będziecie lepiej przygotowani na czekającą was opowieść.

Więcej...
image 12. 07. 2021
Ruszyła kampania przedsprzedażowa

Zamów w przedsprzedaży Diune: Sekrety Rodu, aby otrzymać specjalną limitowaną edycję gry. Istnieje tylko 500 indywidualnie numerowanych egzemplarzy w języku polskim z ekskluzywnymi ulepszeniami w przedsprzedaży oraz bonusy, które nie będą zawarte w sklepowej wersji gry. Kampania przedsprzedażowa zaplanowana jest na okres od 12 do 26 lipca lub do wyczerpania zapasów. Każdego dnia zaskoczymy cię kolejnym elementem gry: odblokowanymi bonusami, ulepszeniami komponentów i nowymi szczegółami. Zapisz się do newslettera Diuna: Sekrety rodu, aby otrzymywać powiadomienia o codziennych nowościach!

Więcej...
image 12. 07. 2021
Dzień #1 - Przygodowa gra w świecie Diuny

Diuna: Sekrety rodu to gra przygodowa, której akcja rozgrywa się na planecie Arrakis, podczas wydarzeń opisanych w powieści Franka Herberta. pozwalając graczom odegrać niewielką rolę w historii Diuny.  Mechanika gry inspirowana jest wielokrotnie nagradzaną serią Detektywa: Kryminalnej gry planszowej. W Diunie na graczy czekają trzy wyjątkowe rozdziały. Każdy z nich to seria zawartych w kartach Spotkań, które poprzez indywidualne wybory rozgrywających kształtują niepowtarzalną fabułę, podobnie jak w grach RPG.

Więcej...
image 01. 07. 2021
Kampania przedsprzedażowa

Diuna: Sekrety Rodu to kooperacyjna gra narracyjna, w której dołączycie do rebelii przeciwko Harkonnenom! Przeżyjecie inspirowaną hitem kinowym przygodę, wypełniając misje, w których dysponować będziecie ograniczonym czasem i zasobami. Kampania przedsprzedażowa z unikatowymi bonusami rusza 12 lipca!

Więcej...
image 10. 06. 2021
PORTAL GAMES OGŁASZA DATĘ PREMIERY DUNE: HOUSE SECRETS

Portal Games z radością ogłasza nowe informacje o Dune: House Secrets - Naszej nowej narracyjno-fabularnej grze planszowej, inspirowanej nadchodzącym filmem

Więcej...
image 10. 06. 2021
Gotowa do produkcji

Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc Wam ogłosić, że gra na którą wszyscy czekamy, a mowa oczywiście o Dune: House Secrets jest już ukończona. Wszystkie pliki zostały przygotowane i zatwierdzone przez nas, jak również przez naszego licencjodawcę.

Więcej...
image 10. 06. 2021
Gra fabularna

W Portal Games tworzymy gry zgodne z naszym motto “board games that tell stories”. Po doskonale przyjętych kooperacyjnych grach detektywistycznych: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, Zbrodnie L.A., Drugie Dno, Sezon 1

Więcej...
image 10. 06. 2021
Portal Games ogłasza nadchodzący film pełnometrażowy Dune oficjalnym partnerem hitowej serii gier Detektyw

Knurów, Polska – 23 stycznia 2021 – Portal Games z dumą ogłasza współpracę z Gale Force Nine (GF9), Legendary Entertainment, Herbert Properties LLC i Genuine Entertainment, w celu wyprodukowania oficjalnie licencjonowanych gier planszowych osadzonych w kultowym uniwersum Diuny, stworzonym przez autora science-fiction Franka Herberta.

Więcej...