Dziennik projektanta

Przygodowa gra w świecie Diuny
Przygodowa gra w świecie Diuny

Diuna: Sekrety rodu to gra przygodowa, której akcja rozgrywa się na planecie Arrakis, podczas wydarzeń opisanych w powieści Franka Herberta. pozwalając graczom odegrać niewielką rolę w historii Diuny.  Mechanika gry inspirowana jest wielokrotnie nagradzaną serią Detektywa: Kryminalnej gry planszowej. W Diunie na graczy czekają trzy wyjątkowe rozdziały. Każdy z nich to seria zawartych w kartach Spotkań, które poprzez indywidualne wybory rozgrywających kształtują niepowtarzalną fabułę, podobnie jak w grach RPG.

Więcej...
Droga buntownika
Droga buntownika

Diuna: Sekrety Rodu to gra przygodowa, której akcja toczy się na pustyni Arrakis. Wrzuca graczy w sam środek konfliktu między dwoma wielkimi rodami i pozwala odegrać im niewielką rolę w historii Diuny. Diuna: Sekrety Rodu jest inspirowana wielokrotnie nagradzanym tytułem Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, ale w przeciwieństwie do swojego poprzednika jest grą przygodową. Gracze nie wcielają się w śledczych, detektywów czy gliniarzy - stają się buntownikami, częścią ruchu oporu walczącym z Rodem Harkonnenów.

Więcej...
Integracja ze stroną i kinematografia
Integracja ze stroną i kinematografia

Diuna: Sekrety Rodu to gra przygodowa, oferująca pełną immersję i niepowtarzalne interaktywne przeżycie. W czasie rozgrywki gracze dobierają karty Spotkań, aby posuwać fabułę naprzód, spotykać niezależne postacie i odwiedzać lokacje w mieście Tel Gezer. Oprócz kart, map i żetonów gra posiada również dedykowaną stronę internetową. Dzisiaj chcielibyśmy opowiedzieć o jej roli.

Więcej...
Struktura gry i rozwój postaci
Struktura gry i rozwój postaci

Diuna; Sekrety Rodu to oparta na kampanii gra fabularna, której akcja toczy się na Arrakis. Gracze wcielają się w rebeliantów w ruchu oporu przeciwko rodowi Harkonnenów. Gra składa się z Prologu i trzech głównych Rozdziałów. Wszystkie są połączone, składając się na jeden wątek, rozgrywany na przestrzeni kilku tygodni w Tel Gezer. Oprócz wciągającej fabuły, kampanijny aspekt gry wpływa również na jej mechanizmy, takie jak Punkty Doświadczenia i Raport Końcowy. Dzisiaj to właśnie im przyjrzymy się bliżej.

Więcej...
Pytania i odpowiedzi
Pytania i odpowiedzi

Jak fabuła gry wiąże się z historią ukazaną w filmie? - Wydarzenia w grze rozgrywają się krótko po tych ukazanych w filmie, prezentując oryginalną fabułę i szereg postaci oraz zupełnie nową scenerię na Arrakis - miasto Tel Gezer. Wszystko po to, aby stworzyć przestrzeń do opowiedzenia fascynującej historii inspirowanej dziełem Denisa Villeneuve i serią książek Franka Herberta. Jeśli więc pójdziesz do kina i zobaczysz Diunę na dużym ekranie, możesz później zaprosić znajomych do samodzielnego odkrycia Arrakis i przeżycia własnej przygody w tym samym uniwersum. 

Więcej...