article photo 4 10. 06. 2021

Portal Games ogłasza nadchodzący film pełnometrażowy Dune oficjalnym partnerem hitowej serii gier Detektyw

Return

Knurów, Polska – 23 stycznia 2021 – Portal Games z dumą ogłasza współpracę z Gale Force Nine (GF9), Legendary Entertainment, Herbert Properties LLC i Genuine Entertainment, w celu wyprodukowania oficjalnie licencjonowanych gier planszowych osadzonych w kultowym uniwersum Diuny, stworzonym przez autora science-fiction Franka Herberta. Czerpiąc inspirację zarówno z przełomowej serii książek, jak i wyczekiwanego filmu Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures w reżyserii Denisa Villeneuve’a, Dune: House Secrets – pierwsza gra z planowanej trylogii – zostanie wydana w czwartym kwartale 2021 roku.

Wyposażona w system gry kooperacyjnej, zastosowany w nagradzanej grze Portalu, Detektywie: Kryminalnej Grze Planszowej, oparta na fabule gra przygodowa, zapewni głęboko osadzone w klimacie doświadczenie, w którym od jednego do pięciu graczy znajdzie się w samym środku rozgrywki o największą stawkę na surowej pustynnej planecie Arrakis.

W Dune: House Secrets gracze wcielają się w rebeliantów, którzy muszą rozwiązać serię trudnych misji przy ograniczonej ilości czasu i zasobów. Gracze wspólnie podejmują decyzje o postępach w historii, decydując się na eksplorację różnych regionów świata, podążanie za wskazówkami, wykorzystywanie sojuszników i pokonywanie wszelkiego rodzaju przeciwników. Podczas rozgrywki gracze wykorzystują różnorodne fizyczne i cyfrowe komponenty gry: talię kart z niezbędnymi wskazówkami i zwrotami akcji, tuzin fizycznych materiałów informacyjnych oraz dedykowaną stronę internetową z dodatkowymi zasobami, dla naprawdę wciągającego doświadczenia, aby poprowadzić narrację w zabawne i zaskakujące kierunki.

Rozpoczynając od Prologu, który ma na celu zaznajomienie graczy z ogromnym uniwersum Diuny, gra prowadzi przez trzy wielkie przygody, z których każda zajmuje od około dwóch do trzech godzin. Podczas każdego odcinka, gracze mogą zdobywać punkty doświadczenia, aby ulepszać swoje postacie między misjami i odblokowywać nowe opcje w przyszłej rozgrywce. W każdą przygodę można grać osobno, traktując ją jak samodzielny odcinek. Jednak jeśli gracze ukończą wszystkie trzy odcinki, odkryją narrację mistrzowskiej gry z epickim punktem kulminacyjnym i niezapomnianym rozwiązaniem, która będzie miała trwały wpływ na przyszłe dwie gry z trylogii.

Dune: House Secrets to gra zaprojektowana przez weterana branży gier planszowych, Ignacego Trzewiczka, a napisana przez Przemysława Rymera – obu znanych ze ze współpracy przy serii gier Detektyw, która przebojem podbiła rynek i sprzedała się na całym świecie w ponad 100 000 kopii w kilkunastu językach. Joe LeFavi z Genuine Entertainment, który zarządza głównymi prawami do gier Dune we współpracy z CEO Legendary i Gale Force Nine, Johnem-Paulem Brisigottim, pośredniczył w zawarciu umowy Legendary-Portal i będzie producentem tej serii gier.

Aby dowiedzieć się więcej o Dune: House Secrets, odwiedź www.portalgamesus.com i zapisz się do newslettera z najnowszymi wiadomościami i zapowiedziami.

Aby dowiedzieć się więcej o kultowych powieściach science fiction z serii Diuna, odwiedź www.dunenovels.com.

O PORTAL GAMES


Firma Portal Games została założona w 1999 roku jako wydawnictwo gier RPG. Zaczęła produkować wysokiej jakości gry planszowe w 2007 roku i wkrótce stała się jednym z ich głównych wydawców na świecie, z wielokrotnie nagradzanymi tytułami, takimi jak Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, Osadnicy: Królestwa Północy, Osadnicy: Narodziny Imperium, Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie czy Stronghold. W ciągu ostatniej dekady nasz zespół projektowy, kierowany przez Ignacego Trzewiczka, zdobył ponad 100 branżowych nagród i nominacji, w tym Kenner Spiel des Jahres, Golden Geek, International Gamers Award, The Dice Tower Award i wiele nagród Game of the Year na całym świecie.

O DUNE


Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures przedstawiają produkcję Legendary Pictures, film nominowanego do Oscara Denisa Villeneuve, Diuna. Występują: nominowany do Oscara Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, nominowany do Oscara Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Stephen McKinley Henderson, Zendaya, Chang Chen, David Dastmalchian, Sharon Duncan-Brewster, nominowana do Oscara Charlotte Rampling, Jason Momoa i zdobywca Oscara Javier Bardem. Denis Villeneuve napisał scenariusz do Diuny we współpracy z Jonen Spaihtsem  i Ericem Rothem, bazując na powieści Franka Herberta o tym samym tytule. Wyprodukował film razem z Mary Parent, Cale Boyterem i Joe Caracciolo Juniorem. Producentami wykonawczymi są: Tanya Lapointe, Joshua Grode, Herbert W. Gains, Jon Spaihts, Thomas Tull, Brian Herbert, Byron Merritt i Kim Herbert. Z kolei Kevine J. Anderson został konsultantem specjalnym.

O Legendary Entertainment

Legendary Entertainment to wiodąca firma medialna z oddziałami filmowymi (Legendary Pictures), telewizyjnymi i cyfrowymi (Legendary Television and Digital Media) oraz komiksami (Legendary Comics), zajmującymi się przechowywaniem, produkcją i dostarczaniem treści do odbiorców na całym świecie. Firma Legendary stworzyła bazę kanałów dystrybucyjnych i stała się zaufaną marką, która konsekwentnie dostarcza wysokiej jakości komercyjnej rozrywki, w tym jedne z najpopularniejszych na świecie produkty własnego autorstwa. W sumie produkcje powiązane z Legendary Pictures osiągnęły wpływy rzędu 17 miliardów dolarów w skali globu. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź: www.legendary.com.

O HERBERT PROPERTIES LLC

Herbert Properties LLC jest zarządzana przez rodzinę Herbertów, będących właścicielami praw autorskich do serii Diuny. Genialny Frank Herbert po raz pierwszy opublikował swój klasyczny bestseller w formie powieści w 1965 roku, pisząc później do niego aż pięć popularnych sequeli. Po śmierci Franka w 1986 roku, jego syn, Brian Herbert, we współpracy z Kevinem J. Andersonem, poszerzyli fanowskie grono uniwersum, publikując kolejne czternaście powieści, które szybko stały się międzynarodowymi bestsellerami. Brian Herbert, Byron Merritt i Kim Herbert, zarządzający Herbert Properties LLC, z przyjemnością dzielą się ekscytującą zapowiedzią nowej gry, osadzonej w fantastycznym uniwersum Diuny. Strona internetowa: www.dunenovels.com.

O GALE FORCE NINE

Gale Force Nine, LLC (GF9) specjalizuje się w tworzeniu gier z bogatą warstwą strategiczną, w oparciu o licencje tak popularnych serii jak Dungeons & Dragons, Star Trek, Dr. Who, Dune, Firefly i Aliens. Dzięki globalnej sieci dystrybucji i wyspecjalizowanemu, międzynarodowemu zespołowi wewnętrznych projektantów, DF9 oferuje swoje produkty w kilkunastu językach na całym świecie. Gale Force Nine jest spółką zależną, w całości należącą do Battlefront Group. Odwiedź www.gf9.com, aby uzyskać więcej informacji.

O GENUINE ENTERTAINMENT

Genuine to wiodący producent i brand manager najlepiej sprzedawanych i najczęściej nagradzanych tytułów, gier i geekerów dla marek rozrywkowych. Ekspert w zakresie adaptacji oryginalnych mediów i programów licencyjnych we wszystkich przestrzeniach popkultury Specjalizuje się w rozwijaniu marek i fandomów na nowych rynkach wraz z najlepszymi w swojej branży partnerami. Mając do dyspozycji grupę najlepszych firm medialnym  i posiadając prawa do ogromnych zasobów własności intelektualnej, tworzy i współtworzy takie dzieła jak: Alien RPG, Altered Carbon RPG, książkę artystyczną The Art and Soul of Blade Runner 2049, grę wideo Blade Runner: Enhanced Edition, mistrzowskie programy do planszówek The Dragon Prince i  Dune, grę imprezową Hello Neighbor, grę karcianą Vampire: The Masquerade Rivals i serię komiksów Vampire: The Masquerade. Zapraszamy do gry na: www.genuineent.com.

Comments:

No comments yet

Leave Your Reply: